Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Devlet Kimya Laboratuvarında çıkan yangının ardından yaşananların kabul edilemez olduğunu belirtti. İnsanımızın sağlığını doğrudan etkileyen gıdalarla ilgili tahlillerin yapılamıyor olmasının halk sağlığı açısından ciddi riskler taşıdığını vurgulayan İzzet İzcan, UBP-DP hükümetini derhal tedbir almaya çağırdı.

Yanan kimyasal maddeler içerinde 1300 adet kimyasal ve radyoaktif madde vardı.

Yanan kimyasal maddeler içerisinde 1300 adet kimyasal ve radyoaktif maddenin yangınla beraber doğaya saçıldığını vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, bunun sadece çalışanların değil çevrede ikamet edenler için de ciddi tehlike taşıdığını belirtti.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, yangından arta kalan maddelerin Güngör çöplüğüne gömüldüğünü bunun kurallara uygun olup olmadığının açıklanmasını talep etti.
Yangın, uyuşturucu tahlillerinin yapıldığı yerde başladı.

Yangının Devlet Kimya Laboratuvarının uyuşturucu tahlillerinin yapıldığı yerde başladığını, işlenen suçlara delil oluşturacak maddelerin de yangında yok olmasının muhtemel olduğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Devlet Kimya Laboratuvarında  gece bekçisinin olmayışının da ayrı bir skandal olduğunu vurgulayarak yetkililerden gerekli açıklamaları yapmalarını talep etti.