Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün  halkımızı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Afrika Gazetesi ve KKTC Meclisi önünde gerçekleşen saldırıları protesto etmek amacıyla Sendikal Platform tarafından organize edilen eyleme katılmaya çağırdı.

Yaşananlar, insanların diri diri yakıldığı Madımak olaylarını andırmaktadır.

“Yaşananlar, insanların diri diri yakıldığı Madımak olaylarını andırmaktadır” diyen Sonüstün, “Linç kültürünün bu coğrafyaya ulaşması asla kabul edilemez” dedi.

“Kıbrıs Türk toplumu kendi kendini yönetemediği sürece başımıza daha çok iş gelecek” diyen BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, öncelikli hedefin en erken zamanda barış ve demokrasiye ulaşmak olduğunu vurguladı.

       Kıbrıs Türk toplumunun, kimlik ve varlığını korumak için en geniş demokratik cephe kaçınılmazdır.
“Kuzey Kıbrıs Ankara’daki iktidarlar tarafından yönetilmektedir. Kıbrıs’ta yaşanan siyasi mücadele bunu kabul edip işbirlikçilik yapanlarla, yurduna sahip çıkanlar arasındadır” diyen Salih Sonüstün, “BKP, iktidar mücadelesini bu şekilde görmekte, Kıbrıs Türk toplumunun kimlik ve varlığının korunması için en geniş demokratik cepheyi olmazsa olmaz olarak kabul etmektedir” dedi.