BKP,MYK : İsrail’i sürdürdüğü katliamlara son vermeye çağırıyoruz

Yazan |16 Ekim, 2023|

Birleşik Kıbrıs Partisi Merkez Yürütme Kurulu, katliama dönüşen
İsrail-Filistin savaşının durdurulması çağrısında bulundu.
Filistin halkının İsrail’in kurulduğu 1948 yılından beri katliamlara maruz kaldığını belirten BKP Merkez Yürütme Kurulu, “ BKP, Filistin halkının haklı davasının yanında olmaya devam edecektir “ dedi.
Sivillerin katledilmesini lanetliyoruz.
Hamas’ın sivilleri hedef alan saldırılarını desteklemediklerini, bu yöntemle BKP, Filistin halkının mücadelesine destek olunamayacağını dile […]

İzzet İzcan: Ali Kişmir yalnız değildir

Yazan |5 Ekim, 2023|

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Basın-Sen Başkanı, gazeteci Ali Kişmir’in düşüncelerinden ötürü Ağır Ceza Mahmekemesinde yargılanmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.
“ Kuzey Kıbrıs’taki asker ağırlıklı rejim, toplumu korkutma ve sindirme peşindedir “ diyen İzzet İzcan, “ Ali Kişmir yalnız değildir “ dedi.
Esas yargılanması gerekenler, Kıbrıs Türk toplumunun iradesine müdahale edenlerdir.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başta TC Büyük Elçisi, Askeri […]

İzzet İzcan: BM Genel Sekreterinin temsilci atamasını daha fazla geciktirmeyiniz

Yazan |4 Ekim, 2023|

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Kıbrıs Türk tarafının, BM Genel Sekreteri Antoniu Gutteres’in Kıbrıs konusunda temsilci atamasını geciktirmesinin, kabul edilemez olduğunu vurguladı.
“ Kıbrıs Türk tarafı ve Türkiye bu konudaki cevabını geciktirerek, görüşme sürecinin başlamasını engellemektedir “ diyen İzzet İzcan, bundan vazgeçilmesini talep etti
Müzakerelerin yeniden başlatılmasında ciddi sıkıntılar yaşandığını dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, […]

BKP Merkez Yürütme Kurulu: BM Genel Sekreteri en erken zamanda görüşmeleri başlatmalıdır

Yazan |23 Eylül, 2023|

BKP Merkez Yürütme Kurulu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın , Kıbrıs sorununun çözüm zeminini ısrarla değiştirme çabası içerisine girmesini reddettiklerini açıkladı.
“ Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma, tehlikeli olduğu kadar, sorunun çözümüne hiçbir katkı sağlamayacak niteliktedir “ diyen BKP Merkez Yürütme Kurulu, Türkiye Cumhurbaşkanı’nın Kıbrıslı Türkler adına konuşma yapma yetkisine sahip olmadığını […]

İzzet İzcan: KIB-TEK’te yaşanan istihdam rezaletini kınıyoruz

Yazan |15 Eylül, 2023|

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, KIB-TEK’te yaşanan istihdam rezaletinin ibret verici olduğunu söyledi.
“ Siyasilerin, Polis Genel Müdürü’nün, Yönetim Kurulu Üyeleri’nin, hatta Sendika Başkanı’nın bile evlat ve akrabalarının sınavsız, torpille işe alınmaları utanılacak bir olaydır “ diyen İzzet İzcan, her fırsatta KIB-TEK halkın malıdır diye ortaya çıkanların, halka yalan söylediğini vurguladı.
Kuzey Kıbrıs’ta çürümüşlüğün her […]

BKP: Özgürlük ve barış için mücadeleye devam

Yazan |31 Ağustos, 2023|

BKP Merkez Yürütme Kurulu, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde, tüm dünya ve ülkemizin, barışa her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğunu belirterek, Kıbrıs sorununun çözümü ve barışın kökleşmesi için kararlı bir şekilde mücadeleye devam edeceklerinin altını çizdi.
Her iki toplumdaki milliyetçi ve şoven hareketlerden […]

İzzet İzcan: Çözüm sürecini provokasyonlarla engelleyemezsiniz

Yazan |28 Ağustos, 2023|

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, çözüm sürecinin provakasyonlarla engellenmesinin mümkün olmadığını söyledi.
“ Önce Apostolos Andreas Manastırına mescit yapmaya çalıştılar, sonra oradaki papaza hakaretler yağdırdılar, en sonunda ise Pile yolunu yapacağız diye, ara bölgeyi ihlal edip BM askerlerine saldırdılar. Kıbrıs Türk toplumunu suçlu sandalyesine oturtup rezil oldular “ diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Şimdi […]

İzzet İzcan: Kıbrıslı Türkleri suçlu sandalyesine oturtamazsınız.

Yazan |23 Ağustos, 2023|

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Pile’ye yol yapılacağı gerekçesi ile Ankara’daki AKP hükümeti ve onun yerli temsilcileri tarafından ortaya konan şiddet eylemlerini kınadı.
“ Kuzey Kıbrıs Anayasası geçici 10. maddesine göre iç ve dış güvenlikten sorumlu bulunan askeri çevrelerin ve onların Türkiye’de bağlı bulunduğu kurumlar tarafından BM yetkililerine karşı düzenlenen saldırılar ile Kıbrıslı Türklerin hiçbir ilgisi […]