İzzet İzcan: Kıbrıs halkı tehlike altındadır .

Yazan |21 Haziran, 2024|

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın, Kıbrıs ve Kıbrıstaki askeri üslerin kendilerine karşı kullanılması durumunda, Kıbrıs’ı hedef yapacaklarını açıklaması, ülkemizin tehlike içerisinde olduğunu gösterdiğini vurguladı.
“ Kıbrıs Cumhuriyeti’nin İsrail ile askeri ve ekonomik ilişki içerisinde olması, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamları desteklemeyi gerektirmez “ diyen İzzet İzcan,
“ Gazze’deki savaş, Ortadoğu ve […]

İzzet İzcan: Faşist ve ırkçı davranışları reddediyoruz

Yazan |20 Haziran, 2024|

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkede yabancılara karşı gelişen ırkçı davranışların artış gösterdiğini belirterek, gerekli önlemlerin alınmasını talep etti. Ülkenin sorma gir hanına dönüşmesinin bunda önemli payı olduğunu belirten İzzet İzcan, öfkenin sıradan yabancı insanlardan çıkartılmasının kabul edilmez olduğunu vurguladı.
Mağusa’daki Glapsides plaj çalıştırıcısının “ Plaja Pakistanlı ve siyahi kişiler giremez “ diye pankart […]

İzzet İzcan: KIB-TEK’in peşkeş çekilmesini engellemeliyiz.

Yazan |14 Haziran, 2024|

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Ercan Havaalanı sahibi Emrullah Turanlı’nın, 92 Milyon TL’yi bulan elektrik borcunun ödenmemesinin hırsızlık olduğunu açıkladı. Vatandaşın borcunun 675 TL’ye erişmesi durumunda otomatik olarak elektriğinin kesildiğini hatırlatan İzzet İzcan, 5 dönemdir bir kuruş ödemeyen Emrullah Turanlı’nın, Türkiye’deki AKP iktidarı ve UBP-DP-YDP hükümetinden güç aldığını vurguladı.
Elektrik enerjisini kesmek isteyen EL-SEN […]

BKP, MYK: AP seçiminde sandığa giderek, AKEL listesine oy verelim

Yazan |6 Haziran, 2024|

Birleşik Kıbrıs Partisi Merkez Yürütme Kurulu, 9 Haziran Pazar günü gerçekleşecek olan Avrupa Parlamentosu seçimlerinde halkımızı sandığa gitmeye çağırdı.
Seçimlerin Kıbrıs Rum tarafı ile bir ilgisi olmadığını, Avrupa Birliğinin seçimi olduğunu dile getiren BKP Merkez Yürütme Kurulu, katılımın artmasının, AB-Kıbrıs Türk toplumu ilişkilerine olumlu katkı yapacağını vurguladı.
“ Kıbrıs Türk toplumunun geleceği çözüm, barış ve AB üyeliğindedir […]

İzzet İzcan: Sermayeye hizmet etmekten vazgeçin.

Yazan |28 Mayıs, 2024|

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, UBP koalisyon hükümetinin sorunları çözmek yerine, hayvancı ve üreticilerle çatışarak ekonomik kaos yarattığını vurguladı.
Ankara’daki AKP iktidarının peşine takılarak, yüksek faiz ve enflasyon politikalarını takip ederek, hayatı pahalılaştırdığını belirterek, “ Yaşananların tek sorumlusu siyasi iktidardır “ dedi.
Dünyada hiçbir ülkenin üretimi yok ederek kalkınamadığını dile getiren İzzet İzcan, Başbakan Ünal […]

İzzet İzcan: Ahmet Sadi’yi saygı ile anıyoruz.

Yazan |22 Mayıs, 2024|

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Kıbrıs’ta sendikal mücadelenin önderlerinden Ahmet Sadi’ye suikast girişiminin yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, 22 Mayıs 1958 yılında, Kıbrıs’taki toplumları bölmek için kampanya başlatıldığını hatırlatarak, “ Faşist saldırılarla iki toplum birbirine düşürülmüştür “ dedi.
Ahmet Sadi’yi saygı ve özlemle andıklarını belirten İzzet İzcan, Kıbrıslı Türk ve Rum işçilerin birliği için verilen mücadelenin, […]

İzzet İzcan: Softa şaşırtması yapmayın.

Yazan |17 Mayıs, 2024|

BKP Genel Başkanı İzzet İzan, Ersin Tatar’ın “ Muhalefet Ankara’ya bir şey söyleyemediği için bana saldırıyor “ şeklindeki açıklamasının, Kıbrıs konusunda kimin söz ve yetki sahibi olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini vurguladı.
Ankara’nın boyunduruğundan kurtulmalıyız.
“ Kıbrıs Türk toplumunun kendi geleceği ile ilgili iradesi, Ankara’nın ipoteği altındadır “ diyen İzzet İzcan, “ Verilmesi gereken esas […]

BKP, MYK: Tatar Ankara adına konuşmaktadır

Yazan |9 Mayıs, 2024|

BKP Merkez Yürütme Kurulu, Ankara tarafından Cumhurbaşkanlığı görevine atanan Ersin Tatar’ın, BM Genel Sekreterin Kişisel Temsilcisi Holguin’in üçlü görüşme önerisini reddetmesini şiddetle reddettiklerini ve bu kararın Kıbrıs Türk toplumunu bağlamadığını vurguladı.
Bu tavrın yok hükmünde olduğunu dile getiren BKP Merkez Yürütme Kurulu, “ Ersin Tatar Kıbrıs Türk toplumu adına değil, Ankara’daki AKP iktidarı adına konuşmaktadır “ […]