İzzet İzcan: İlhak siyaseti tam gaz uygulanmaktadır.

Yazan |25 Haziran, 2021|

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Bu Memleket Bizim Platformu’nun, vatandaşlık dağıtılması ile ilgili yaptığı protesto eylemine tam destek vererek, “Ülkenin kanayan yarası haline dönüşen ilhak politikası tam gaz uygulanmaktadır” dedi.
“Ankara’daki AKP-MHP iktidarı, Kıbrıs Türk toplumunun kimlik ve varlığını ortadan kaldırmak için bizzat bu operasyonu yürütmektedir” diyen İzzet İzcan, vatandaşlık yasasını bu hale getirenlerin, […]

Türkiye’de yaşanan gelişmeler ile ilgili karar tasarısı

Yazan |24 Aralık, 2014|

Birleşik Kıbrıs Partisi 3. Olağan Kurultayı, Taksim Gezi Parkı Direnişi’ni ve AKP despotizmine karşı oluşan halk hareketini coşku ile selamlamakta, Türkiye halkları, emek, demokrasi ve barış güçleri ile dayanışmasını vurgulamaktadır.

Taksim Gezi Parkı Direnişi çerçevesinde oluşan halk hareketi on yılı aşkın bir süredir iktidarda olan emperyalizmin maşası AKP despotizminin yolun sonuna geldiğinin habercisidir.

Türkiye, Orta Doğu ve […]

Kıbrıs sorunu ile ilgili karar tasarısı

Yazan |23 Haziran, 2013|

Yaşadığımız tüm sorunların temel kaynağı olan Kıbrıs sorunu Anglo-Amerikan emperyalizmi ve her iki toplumdaki milliyetçi-şöven çevrelerin yarattığı uluslararası bir sorundur.

NATO planlamaları çerçevesinde 15 Temmuz faşist Yunan darbesi ve bu darbeyi izleyen 20 Temmuz Türkiye’nin askeri müdahalesi sonucunda ortaya çıkan statükoyla birlikte ikiye bölünen adamızın kuzeyinde oluşturulan Türkiye’nin yönetimindeki ayrılıkçı ve asker ağırlıklı militarist rejim Kıbrıs […]

Ekonomik Kriz ve Orta Doğu’daki gelişmelerle ile ilgili karar tasarısı

Yazan |23 Haziran, 2013|

Kapitalizm bir krizler sistemidir. Başka bir deyişle kriz kapitalizmde yapısaldır. Bu olguya rağmen Sovyetler Birliği’nin dağılması ile kapitalizmin zaferi ilan edildi. Emperyalizm ve uzantıları sosyalizmin yenilgiye uğrayıp tarihe karıştığını ilan etti. Bununla yetinmeyerek ideolojilerin sonunun geldiğini iddia ettiler.

Ancak 2009 yılında ABD’de başlayan son yıllarda ise daha da derinleşen ekonomik krizin alevlerinin bir anda tüm dünyaya […]