Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan,4’lü koalisyon hükümetini oluşturan partilerin topluma birçok reform vaat ettiklerine işaret ederek, “ Gelinen aşamada 4’lü koalisyon hükümetinin  icraatlarına ancak, dağ fare doğurdu diyebiliriz. ” dedi.

CTP, DP, HP, TDP  koalisyon hükümetinin, ülkede kaçak yaşamın önüne geçecek, ülkeye giriş çıkışları kontrol altına alacak tedbirleri  alacak  iradeyi göstermekten uzak olduğuna vurgu yapan İzcan, “  Hırsızlık, gasp, kumar, fuhuş, uyuşturucu ticareti, taciz ve tecavüzden ibaret  bir ülkede yaşamak zorunda bırakılmak, ülkeyi yönetenlerin utancıdır” dedi.

Nüfusu belli olmayan bir ülkede, sorunları çözmek mümkün değildir.

Hiçbir ülkenin kontrolsüz bir nüfusu kaldırmasının mümkün olmadığına işaret eden İzcan, “ Sağlık, eğitim, güvenlik gibi temel ihtiyaçlar, ülkelerin nüfuslarına göre planlanır. Bütçeden bu hizmetlere ihtiyaç doğrultusunda pay ayrılır. Ülkede kaç kişinin yaşadığı bilinmez ve kontrolsüz bir nüfus artışı varsa, sorunları çözmemiz mümkün değildir” dedi.

BKP, emekçilerin insanlık dışı koşullarda yaşatılmasını kabul etmemektedir.

Egemen sermaye sınıfının çıkarlarını korumak uğruna, kaçak yaşam ve emeğin sömürülmesine bilerek göz yumulduğunu vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “BKP, emekçilerin sömürülmesi ve insanlık dışı koşullarda yaşatılmasını kabul etmemektedir” dedi.