Birleşik Kıbrıs Partisi Kadın Meclisi, Liseli Öğrencilerin sabah saatlerinde Meclis ve Başbakanlık önünde gerçekleşen eylemine destek belirterek, bugün ve yarın gerçekleşecek eylemlere katılma çağrısı yaptı.
BKP Kadın Meclisi sözcüsü Hediye Yiğiter yaptığı yazılı açıklamada, dün sabah saatlerinde Girne – Değirmenlik dağ yolunda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralı olanlara da acil şifalar dileyerek, devletin vatandaşının can ve mal güvenliğini sağlamakla yükümlü olduğunu ve bu temel sorumluluğu bile yerine getirmekten aciz hükümetin istifa etmesinin şart olduğunu vurguladı.

        Kıbrıslı Türklerin hayat kalitesini yükseltecek yatırımlar yapın.
         Yiğiter, “ Kıbrıslı Türklerin hayat kalitesini yükseltecek yatırımlar yapmak yerine makam araçlarını yenilemek, izaz ikramlarını artırmak, devlet olanaklarını kendi menfaat ve çıkarları için kullanmayı tercih eden hükümet edenler, kaybettiğimiz canlardan sorumludur” diyerek, “ Tüm makamlar yaşananlarla ilgili halka hesap vermek zorundadır” dedi.

         Hükümet insanlarımızın can güvenliğini sağlamak zorundadır.
         Trafiğin artık içinden çıkılmaz bir keşmekeşe dönüştüğüne vurgu yapan Yiğiter, ülkede bir kontrolsüzlük ve boş vermişliğin hakim olduğunu ifade ederek, “ Bu güne kadar hükümet edenler trafikte yaşanan sorunları bile çözmekten aciz davranmışlardır. Onların basiretsizliklerinin bedeli ne yazık ki insanlarımız canı ile ödemektedir. Bu gidişata son verecek önlemler bir an önce alınmak zorundadır. Hükümet edenlere insanımızın can güvenliğini sağlamakla mesul olduklarını ve bunun için gereken kaynağı yaratmak zorunda olduklarını hatırlatırız” dedi.
Yaz saati uygulamasına devam ederek insanımızı gece karanlığında okula ve işe gitmek zorunda bırakan zihniyetten hesap sorulacağını vurgulayan Yiğiter, “ Birleşik Kıbrıs Partisi Kadın Meclisi olarak, Türkiye’de ne yapılırsa Kıbrıs’ın kuzeyine de empoze etmeye çalışan, kraldan daha kralcı davranarak insanımıza bu acıları reva gören UBP- DP azınlık hükümetini kınıyor, boş yere işgal ettikleri makamları bir an önce boşaltmaya, sorumluluk alarak istifa etmeye çağırıyoruz” dedi.