Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, Filistin’in Gazze şeridinde  İsrail tarafından gerçekleşen katliamları şiddetle kınadıklarını belirtti.

Anglo-Amerikan emperyalizminin Ortadoğu’da yarattığı işgal düzeni sonucunda Filistin halkının topraklarından sürüldüğünü, İsrail’in yerleşim bölgeleri adı altında yayılmacı bir siyaset izlediğini dile getiren Salih Sonüstün, sadece topraklarına dönme arzusu içinde olan sivil halkın katledilmesinin kabul edilmez olduğunu vurguladı.

İsrail’in yaptıkları devlet terörüdür.
            İsrail askerlerinin açtıkları ateş sonucunda 15 Filistinli’nin öldürülmesi, 400’ün üzerinde kişinin yaralanmasını devlet terörü olarak nitelendiren Sonüstün, “BKP, ezilen tüm dünya halklarının yanında olduğu gibi,  Filistin halkıyla dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir” dedi.

Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında,  Orta Doğunun cehenneme çevrildiğini belirten BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, halkların kardeş olduğunu unutmadan, ezilen ulusların barış, demokrasi ve özgürlük temelinde birlikte hareket etmesinin tek çıkar yol olduğunu vurguladı.

Yaşananlar, Kıbrıs’ta barışın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Yaşananların,  barışın yurdumuz Kıbrıs’ta ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini dile getiren Sonüstün, “Barış, ya da savaş ikilemi ile karşı karşıya olduğumuz Kıbrıs’ta, tüm barış yanlısı Kıbrıslıların birlikte mücadele etmesi ana hedefimizdir ” dedi.