Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan yayımladığı bayram mesajında, halkın Kurban Bayramı’nı kutlayarak barış dolu aydınlık yarınlar diledi.

Kıbrıs Türk toplumunun Kurban Bayramı’nı büyük ekonomik, sosyal ve siyasi sorunlar ile boğuşarak karşıladığını belirtti.  İzcan, çözümsüzlük ve Kıbrıs sorununda belirsizliğin  Kıbrıslı Türkleri toplumsal yok oluş tehlikesiyle karşı karşıya getirdiğini kaydetti.

Kıbrıs Türk toplumunun varlık ve kimliğini koruma mücadelesinde kararlılıkla hareket etmesinin önemli olduğunu belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Tüm yurtseverlerin öncelikli görevi, insanlarımızın kardeşliği temelinde yurdumuzun bütünlüğünü sağlamaktır. Birleşik Kıbrıs Partisi çıktığı yolda kararlılıkla ilerlemeye devam edecektir”dedi.

UBP-DP  hükümetinin, daha fazla yoksulluk ve ekonomik yıkım yarattığını vurgulayan İzcan, BKP’nin ekonomik önlem ve tasarruf adı altında özelleştirme ve halkın dar gelirli kesimlerini daha da yoksullaştıracak neo-liberal politikalara karşı halk ve emekçiler ile birlikte mücadele edeceğini vurguladı.

Halkımızın Kurban Bayramını buruk kutladığını belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Tüm kardeşlerimizin bayramını kutlarken, önümüzdeki bayramların yurdumuz Kıbrıs ve bölge halklarına barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim”dedi..