BKP Örgüt Sekreteri Abdulhakim Kızartıcı yaptığı yazılı açıklamada Birleşik Kıbrıs Partisi’nin emin adımlarla yoluna devam ettiğini vurguladı.

Kardeşlik temelinde ülkemizin kurtuluşu için kavgamıza devam edeceğiz.
 BKP Güzelyurt İlçesinde düzenlenen tören sonrasında TDP eski Güzelyurt İlçe Başkanı Osman Gümüşok’un BKP saflarına katıldığını belirten Kızartıcı, BKP’nin emek, barış ve demokrasi mücadelesinde tüm yurtseverleri kucaklamaya hazır olduğunu belirtti. Ülkemizin içinden geçtiği bu kritik günlerde barış ve en geniş iş ve güç birliğine inananların güçlenmesinin önemine değinen Kızartıcı, “Bizler kardeşlik temelinde, ülkemizin kurtuluşu için kavgamıza devam edeceğiz” dedi.

          Amaçlarımız ayni olduğu sürece birlikte mücadele etmek bizlere onur verecektir.
BKP Genel Başkanı İzzet İzcan ise Osman Gümüşok’a hoşgeldin diyerek parti rozetini taktı. “BKP, siz ve sizin gibi yaşamını Kıbrıslı Türklerin varlık ve kimliğine adamış yoldaşlarla daha da güçlüdür”diyen İzcan, “Amaçlarımız ayni olduğu sürece, birlikte mücadele etmek bizlere onur verecektir” dedi.

BKP’lilerle birlikte mücadele edeceğim için gururluyum.
Törende bir konuşma yapan Osman Gümüşok ise BKP’ye katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “BKP gibi disiplinli ve dürüst insanlardan oluşan bir partide çalışmak bir ayrıcalıktır” diyerek “Yaşamım boyunca Kıbrıslı Türklerin kurtuluşu için verdiğim mücadeleyi sizinle birlikte sürdüreceğim için mutlu ve gururluyum” dedi.