Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı ve Değişim ve Kurtuluş İttifakı Eş Başkanı İzzet İzcan, BKP kurucularından olan Özker Özgür’ün ölümünün 12. Yıldönümü nedeni ile mesaj yayınlayarak halkı, 22.11.2017 tarihinde saat 09:30’da kabri başında yapılacak anma törenine davet etti.

İzcan, Özgür’ün tüm yaşamını Kıbrıs halkının birliği ve yurdumuzun bütünlüğü için harcadığını belirterek, hayatın her alanında halkının yanında olarak Kıbrıs Türkü’nün varlık ve kimliğinin korunması mücadelesinde ön saflarda yer aldığını vurguladı.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, daima emeğin ve emekçilerin yanında olan Özker Özgür’ün temiz siyasetin nasıl yapılabileceğini herkese gösterdiğini dile getirerek, “ Onun erken yaşta kaybedilmesi toplum ve sol hareket için büyük bir kayıp olmuştur” dedi.

“ Birleşik Kıbrıs Partisi Özker Özgür’ün açtığı yolda kararlılıkla yürümeye devam edecektir” diyen İzcan, yaşamı boyunca, eşitlik, adalet ve özgürlük ilkelerinden taviz vermeyen Özker Özgür’ün tüm zorluklara karşı mücadele ettiğini ve Kıbrıs Türk toplumuna rehber olduğunu vurguladı.

BKP Genel Başkanı İzcan, “ Birleşik Kıbrıs Partisi Özker Özgür’ü yeni nesillere anlatarak, ülkemizi barış ve özgürlüğe taşıyacak doğru politikaları üretmeye devam edecektir. Bizler Özker Hoca’yı ve Zehra Hoca hanımı unutmadık ve unutturmayacağız. Temiz ve dürüst siyasetin nasıl yapılabileceğinin bir örneği olarak onu saygı ile anmaya devam ediyoruz. Kıbrıs Türk toplumu kendi bağrından çıkan yurtsever evlatlarının işaret ettiği yönde barış, emek ve demokrasi mücadelesini utkuya ulaşıncaya kadar sürdürecektir” dedi.