Kıbrıs Türk toplumunun Ramazan Bayramını büyük ekonomik, sosyal ve siyasi sorunlar ile boğuşarak karşıladığını belirten İzzet İzcan, çözümsüzlük ve Kıbrıs sorununda belirsizliğin Kıbrıslı Türkleri toplumsal yok oluş tehlikesi ile karşı karşıya getirdiğini kaydetti.

AKP hükümetinin ekonomik, kültürel ve siyasi dayatmalarını uygulamak için kurulan CTP-BG/UBP hükümetinin, daha fazla yoksulluk ve ekonomik yıkım yaratacağına dikkat çeken İzcan, BKP’nin ekonomik önlem ve tasarruf adı altında özelleştirme ve halkın dar gelirli kesimlerini daha da yoksullaştıracak neo-liberal politikalara karşı halk ve mekçiler ile birlikte mücadele edeceğinin altını çizdi.

CTP-BG/UBP hükümetinin hükümetçilik oyunu ile halkın değişim iradesini berhava etmeye yöneldiğine dikkat çeken İzcan, BKP’nin Kıbrıslı Türklerin siyasal iktidarını, demokrasi ve sosyal adalete dayalı bir düzen kurma mücadelesini kararlı bir şekilde sürdüreceğini vurguladı.

Kıbrıslı Türkler için tek kurtuluşun siyasi eşitliğe dayalı, iki toplumlu, iki bölgeli federal çözüme bir an önce ulaşmak olduğunu belirten İzcan, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya federal çözüme biran önce ulaşmak için destek olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Sömürünün değil paylaşımın ve dayanışmanın, savaşın değil barış ve kardeşliğin tüm dünyaya egemen olacağı yarınların yakın olduğunu vurgulayan İzcan, Ramazan Bayramı’nın barış ve huzur içerisinde geçmesini diledi.