Birleşik Kıbrıs Partisi 2. Olağanüstü Kurultayı yoğun bir katılım ve coşkuyla tamamlandı. Kurultay oy birliği ile BKP ve TKP  Yeni Güçler arasında imzalanan iş birliği protokolü ve ittifak ilkelerini kabul etti. Bunun yanında önümüzdeki dönem partiyi yönetecek kadroları da belirledi.

BKP Genel Başkanlığına İzzet İzcan oy birliği ile seçildi. Aşağıda isimleri verilen BKP Parti Meclisi Üyeleri ve Yüksek Onur Kurulu üyeleri de oy birliği ile belirlendi.

Kurultayda söz alan konuşmacılar ülkemizin içinde bulunduğu bu koşullrda demokrasi güçlerinin en geniş ittifakının kaçınılmaz olduğunu belirttiler. Birleşik Kıbrıs Partisi’nin barış, demokrasi ve emek mücadelesinde Özker Özgür’ün açtığı yoldan kararlılıkla ilerleyeceklerinive yurdumuzun kurtuluşu için hiç yılmadan mücadeleye devam edeceklerini vurguladılar.

Birleşik Kıbrıs Partisi’ne karşı saldırıya geçen bir takım çevrelere verilecek en anlamlı cevabın birlik, mücadele ve dayanışma olduğunu belirttiler. Birleşik Kıbrıs Partisi Parti Meclisi 23 Ekim Pazartesi 20:00’da toplanıp Merkez Yürütme Kurulu’nu belirleyecektir.

 

 

Kamuoyuna Saygı ile duyrulur.

 

Birleşik Kıbrıs Partisi
Basın Bürosu

 

 

 

 

 

Birleşik Kıbrıs Partisi Parti Meclisi

 1. Ali Fegan
 2. Ahmet İşbeceren
 3. Ali Tümsoy
 4. Bahire Korel
 5. Doğa İzcan
 6. Emin Taşker
 7. Emir Gül
 8. Hüseyin Yılmaz Yaşarcan
 9. Hediye Yiğiter
 10. Kazım Denizci
 11. Kaşif H. Fevzioğlu
 12. Mehmet Kızıldere
 13. Münür Özdiren
 14. Naci Arsaç
 15. Osman Gümüşok
 16. Ömer Köse
 17. Salih Efendi
 18. Salih R. Sonüstün
 19. Uğur Sadi Sönmez
 20. Yusuf Akama

 

Birleşik Kıbrıs Partisi Onur Kurulu Üyeleri

 

 1. Aziz Kutlay
 2. Fatma Alçıcıoğlu
 3. Hilmi Hoca
 4. Latif Baştürk
 5. Tuncer Minare