Fanis Hristodulu başkanlığındaki Kıbrıs Barış Konseyi heyeti, Birleşik Kıbrıs Partisi’ni ziyaret etti. BKP Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede, Kıbrıs sorunu ve 10 Haziran Pazar günü Limasol’da Ağrotur  İngiliz Üslerine karşı düzenlenecek barış yürüyüşü ele alındı.

BKP Genel Başkanı İzzet izcan görüşme sonrası yaptığı açıklamada, BKP’nin 10 Haziran 2018 tarihinde yapılacak barış yürüyüşüne katılacağını, ülkemizde bulunan İngiliz Üslerinin sadece bize karşı değil, bölge ülkelerine karşı da tehdit oluşturduğunu belirterek “Askersiz ve silahsız bir Kıbrıs istiyoruz” dedi.

Kıbrıs halkı, ezilen halkların acısını yüreğinde hissediyor.

Anglo Amerikan emperyalizminin Orta Doğuda işlediği cinayetlerin yeni olmadığını vurgulayan İzzet İzcan, “Kıbrıs halkı ezilen halkların acılarını yüreğinde hissetmektedir” dedi.

“Ağrotur  İngiliz Üssünden kalkan savaş uçaklarının,  Suriye ve Iraktaki sivil halkı bombalaması kabul edilemez” diyen İzcan, “İnsan hakları konusunda mangalda kül bırakmayanların, katliamlar karşısında suskun kalarak onay vermesi, utanç abidesi olarak karşımızda durmaktadır” dedi.

“BKP tüm işgallere karşı çıkmaya devam edecektir” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rumların birlikte yürüyüşünün doğru ve yerinde bir hareket olacağını vurguladı.