Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, UBP-DP hükümetinin erken seçime sayılı günler kala panik halinde vatandaşlık dağıtmasının kabul edilmez olduğunu vurguladı. “Bakanlar kurulunun son toplantısında 57 kişiye KKTC  yurttaşlığı vermesi siyasi ahlaka aykırıdır” diyen İzzet İzcan, “Korkunun ecele faydası yok, 7 Ocak tarihinde halktan hak ettiğiniz dersi alacaksınız” dedi.

         Siz hangi demokratik seçimden bahsediyorsunuz.
         UBP-DP hükümeti 18 aylık hükümet süresi içerisinde 11 bine yakın vatandaşlık dağıttığını ve seçim yasaklarının başlayacağı güne kadar artarak bu faaliyetlerine devam edeceğinin kesinleştiğini dile getiren İzzet İzcan, “Siz hangi demokratik seçimden bahsediyorsunuz” dedi.

Huylu huyundan vazgeçmez.

         BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Seçimleri fırsat bilen ve yıllardır ayni metotları uygulayarak kamu bankalarının içini boşaltan UBP ve yandaşları, milyonlarca dolarlık kredileri bol keseden dağıtarak, halkın parasını 1 avuç sermayedara peşkeş çekmektedir” diyerek er ve geç bunun hesabını soracaklarını söyledi.

Halkımızı bu seçimlerde uyanık olmaya çağıran İzzet İzcan, “Her türlü hilekârlık ve anti demokratik uygulamalarla seçimi kazansanız bile ülkeyi yönetemeyecek ve bütün bu yasa dışılıkların altında ezileceksiniz” dedi.