Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan yayınladığı yeni yıl mesajında, 2018 yılının demokrasi, adalet ve çözümün yılı olması için kararlı bir şekilde mücadeleye devam edeceklerini vurguladı.
            UBP-DP Hükümeti’nin statükoyu  muhafaza ederek devamını sağladığını vurgulayan İzcan, “Büyük iddialar ile hazırlanan hükümet programı yalan olmuştur. Yolsuzluk ve usulsüzlükler örtbas edilmiş, çalışanların sosyal haklarına saldırılar artmış, üreticiler kaderlerine terk edilmiş, sağlık ve eğitim çökmüş, partizanlık artarak sürdürülmüş, üçlü kararnameler ile müşavir ordusu büyütülmüş ve sivilleşme, demokratikleşme söylemleri havada kalmıştır” dedi.
Federal çözüm tek çıkış yoludur.
Toplumsal yok oluş tehlikesi ile karşı karşıya bulunan Kıbrıslı Türklerin tek çıkış yolunun erken federal çözüm olduğunu kaydeden İzcan, 2018 yılının çözüm yılı olması için kararlı bir şekilde mücadeleye ve müzakere sürecine destek vermeye devam edeceklerini vurguladı.  
Emperyalizmin 2018 yılında da, Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın bir çok değişik bölgesinde gerçekleştirdiği katliam ve vahşetler ile halklara zulüm uyguladığını belirten İzcan,  BKP’nin uluslararası ilerici güçler ile emperyalizme karşı halkların özgürlüğü mücadelesini 2018 yılında da genişleterek sürdüreceğini kaydetti.
2018 yılının tüm dünya halklarına ve yurdumuza barış, huzur ve mutluluk getirmesini dileyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, yurttaşlarımızın yeni yılını kutladı.