Birleşik Kıbrıs Partisi Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan yaptığı yazılı açıklamada, 28 Temmuz erken genel seçiminde tek alternatifin BKP Toplumsal Varoluş Güçleri’nin olduğunu belirterek, “Bu mücadele BKP Toplumsal Varoluş Güçleri ile AKP ve işbirlikçileri UBP, CTP, DP ve TDP arasındadır” dedi.

Mecliste temsil edilen dört siyasi partinin AKP’nin çizdiği sınırlar içerisinde demokrasicilik ve seçimcilik yarışı oynadığını, BKP Toplumsal Varoluş Güçleri’nin ise toplumun gasp edilen siyasi iradesini geri alıp kendi kendini yöneteceği demokratik ve sosyal adalete dayalı bir ülke için yola çıktığını vurgulayan Abdullah Korkmazhan, “Halkımız demokratikleşme ve sivilleşme için adım atmak yerine, talimatlar ile yönetilmeye boyun eğen, nüfus aktarımına, asimilasyona, kamu kurumlarının peşkeş çekilmesine ve ülkemizin sömürgeleştirilmesine seyirci kalan, seçim dönemlerinde ise güzel sözler söyleyen düzen partilerine kanmamalıdır” dedi.

BKP Toplumsal Varoluş Güçleri’nin talimatla yönetilmeyi ve Ankara karar verir Lefkoşa uygular anlayışını reddettiğini, dayatma ekonomik paketlerini ve özelleştirme politikalarını kabul etmediğini belirten Abdullah Korkmazhan, “Özelleştirilen ve peşkeş çekilen kamu kuruluşları yeniden kamulaştırılacak ve dayatma ekonomik paket yürürlükten kaldırılacaktır. Ülkeye kimlikle girişler durdurulacak ve sistemli nüfus aktarımı politikasına son verilecektir. Sosyal adalete ve demokrasiye dayalı bir düzene geçip süratle erken federal çözümü sağlamaya yöneleceğiz” dedi.